צבא במלחמה: דמוגרפיה, הקרבה וקורבנוֹת | במכון ומקוון
בימת ון ליר לאקטואליה |
הכניסה חופשית, בהרשמה מראש >
מי הם הנלחמים במלחמה הנוכחית? ומי הם המתים? איך השתנה יחס הצבא לחיילים שנטלו את חייהם מאז 7 באוקטובר? השינויים שנראים בצבא מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל מעצבים מחדש את השיח על קורבָּנוֹת ועל אתוס של הקרבה בצה"ל.
בחברה שהיא צרכנית אובססיבית של חדשות כמו החברה הישראלית, עולה השאלה: איך צורכים אקטואליה בצורה מעמיקה?
בימת ון ליר לאקטואליה מציעה התבוננות אחרת באירועי השעה המעסיקים את הציבור בישראל – לא רק מתוך ההתרחשויות כאן ועכשיו, אלא מתוך קישור לסוגיות עומק חברתיות ואינטלקטואליות.
בהשתתפות
פרופ' יגיל לוי, האוניברסיטה הפתוחה
ד"ר ניצן רותם, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב
מנחה: ד"ר אסף דוד, מכון ון ליר בירושלים